تبلیغات
باشگاه معلمان ایران - طرح رتبه‌بندی معلمان امسال نهایی می‌شود

طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,

طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,

طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,

طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,

طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,
طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,
اخبار آموزش و پرورش,دانشگاه فرهنگیان,باشگاه معلمان ,باشگاه معلمان جوان ایران,فیش حقوقی,ضمن خدمت,فرهنگیان ,
لوگوی حمایتی

باشگاه معلمان جوان ایران

برای حمایت از ما کد زیر را در وبلاگ یا وبسایت خود قرار دهید

طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,
طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,
نظرسنجی
به نظر شما رتبه بندی معلمان واقعا خواهد توانست در عمل از چند شغله بودن معلمان جلوگیری نماید؟
دسترسی سریع
اخبار آموزش و پرورش,دانشگاه فرهنگیان,باشگاه معلمان ,باشگاه معلمان جوان ایران,فیش حقوقی,ضمن خدمت,فرهنگیان ,اخبار آموزش و پرورش,دانشگاه فرهنگیان,باشگاه معلمان ,باشگاه معلمان جوان ایران,فیش حقوقی,ضمن خدمت,فرهنگیان ,
آرشیو مطالب
لینک دوستان
نویسندگی در باشگاه
طرح,رتبه‌بندی,معلمان,امسال,نهایی,
ارسال شده توسط : مجتبی رحیمی
ارسال شده در تاریخ : جمعه 11 مهر 1393

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به توجه به آموزش و پرورش در بودجه سال ۹۴ گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان امسال در دولت نهایی و برای تصویب به مجلس ارائه می‌شود.


طرح رتبه‌بندی معلمان امسال نهایی می‌شود

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز در مراسم نواخته شدن زنگ اول مهر که به صورت نمادین در دبستان حضرت زینب (س) شهر تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: مهر اگرچه خبر از پاییز طبیعت می‌دهد اما نویدبخش بهار دانش است و مدرسه و دانشگاه جان دیگری را به کالبد جامعه بر می‌گرداند.

وی افزود: زنگ مدرسه، زنگ زندگی است. دانش‌آموزان و معلمان در سراسر ایران در هر کجا که هستند به مدرسه می‌آیند یا به مدرسه نگاه می‌کنند و همه راه‌ها به مدرسه ختم می‌شود این یعنی شروع سازندگی از مدرسه است و جنب و جوش جامعه ایران بر مدار مدرسه قرار دارد.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: آینده کشور در مدرسه رقم می‌خورد و سرمایه‌های اصلی کشور در مدارس هستند که اگر بتوانیم استعدادها را به درستی کشف کنیم آینده روشنی داریم. معتقد هستیم که کشف و پرورش استعدادها وظیفه آموزش و پرورش است و این یعنی آموزش و پرورش خلاق.

جهانگیری بیان کرد: آموزش و پرورش خلاق فقط در درس و آموزش رسمی خلاصه نمی‌شود بلکه اهداف مهم دیگری را نیز دنبال می‌کند و آموزش و پرورش خلاق در حقیقت تلاش می‌کند تا خلاقیت و نوآوری دانش‌آموز را پرورش و قدرت ارتباط آنها را با جامعه و جهان جدید بالا ببرد.

وی تصریح کرد: تفکر نقاد در آموزش و پرورش خلاق به دانش‌آموز آموزش داده می‌شود و آنها به گونه‌ای هدایت می‌شوند که با حقوق و وظایف خود اشنا شوند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: امروز با باز شدن مدارس بیش از 12 و نیم دانش‌آموز و 4 و نیم میلیون دانشجو تلاش جدیدی را برای علم‌آموزی آغاز می‌کنند. شروع سال تحصیلی برای مردم ما مهم است و این از ارزش علم در نظام فکری ما حکایت دارد.

جهانگیری ادامه داد: اگر چه در سال‌های اخیر دانشمندان غربی به این حقیقت رسیدند که منشاء قدرت جوامع میزان تسلط آنها بر علم است اما قرن‌ها قبل حکیم بزرگ ایران فردوسی در جمله‌ای معروف گفته بود توانا بود هر که دانا بود و این یعنی دانایی و علم عامل اصلی قدرت است و این موضوع افتخار بزرگی برای ایران است.**سیاست‌های علم و فناوری ابلاغ شده از سوی رهبری هدیه‌ای به جامعه علمی کشور در آستانه سال تحصیلی جدید

وی ادامه داد: همزمان با آغاز سال تحصیلی مقام معظم رهبری سیاست‌های علم و فناوری را ابلاغ کردند و این هدیه بزرگی به استادان، معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان است که در راه حرکت کشور به سمت نقطه‌های علم و فناوری بتازیم و امیدواریم دولت، مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی با برنامه‌های دقیق در تحقق این سیاست‌ها تلاش کنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه توسعه همه جانبه کشور بجز توسعه آموزش و پرورش غیر ممکن است گفت: توسعه منابع و سرمایه اجتماعی یعنی افزایش ظرفیت آموزش و پرورش و این موضوع فقط کار دولت نیست بلکه جامعه نیز باید به آن توجه داشته باشد.

جهانگیری اظهار داشت: دولت توانمند اقتدار خود را در آموزش و پرورش نشان می‌دهد و جامعه پیشرفته در مدرسه تبلور پیدا می‌کند. خانواده، مدرسه و دولت باید بیش از پیش به هم نزدیک شوند و مسائل آموزش و پرورش باید دغدغه مشترک نخبگان و سیاستمداران کشور باشد.

** مدارس ما باید پناهگاه دانش‌آموز و به دور از افراط و خشونت باشد

وی ادامه داد: سیاست اصلی دولت باید اقتدار در مدرسه نمود پیدا کند. امید، اعتدال و تدبیر که ویژگی‌های اصلی دولت یازدهم است باید در برنامه‌های آموزش و پرورش بیش از سایر نهادهای دیگر اجرا شود. مدرسه ما باید سرزنده، پناهگاه دانش‌آموزان و به دور از افراط و خشونت و همراه با رشد عقلانیت باشد.

جهانگیری افزود: آموزش و پرورش باید بتواند پاسخگوی نیازهای عصر دانایی باشد. دولت تدبیر و امید با وجود محدودیت‌ منابع برای توسعه آموزش و پرورش تلاش می‌کند. اقتصاد آموزش و پرورش، کسری بودجه مسائل مهم آموزش و پرورش است که دولت نسبت به آن آگاهی کامل دارد.

** فرهنگیان با توجه به تحریم‌های دولت نسبت به استفاده مطلوب از منابع محدود تلاش کنند

معاون اول رئیس جمهور گفت: فرهنگیان باید متوجه موضوع تحریم‌های دولت در شرایط ظالمانه امروز باشند و نسبت به استفاده مطلوب از منابع محدود تلاش کنند.

** نظام باید حرمت و منزلت را به زندگی معلمان وارد کند

وی اظهار داشت: زندگی و معیشت معلمان متاثر از این فرض است، معلم نیازمند زندگی شرافتمندانه است تا تمام توان خود را صرف آموزش کند. طبق تحقیقات به عمل آمده بالاترین گروه مرجع در جامعه معلمان هستند و جامعه به چشم حرمت به معلم نگاه می‌کند و نظام باید این حرمت و منزلت را وارد زندگی معلمان کند.

جهانگیری گفت: دولت در بودجه سال 93 نسبت به رفع محدودیت‌ها و تنگناهای آموزش و پرورش تلاش کرد و بر این اساس بودجه آموزش و پرورش، 20 درصد رشد یافت این در حالیست که بودجه سایر دستگاه‌ها 12 درصد رشد داشت. برای اولین بار در سال 93 مدرسه محوری در آموزش و پرورش اجرا خواهد شد و 250 میلیارد تومان اعتبار برای انجام امور کیفیت‌بخشی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: در بودجه سال 94 و برنامه ششم توسعه توجه به آموزش و پرورش را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.همچنین توسعه مشارکت‌ها از سیاست‌های جدی دولت است تا مردم ما همچون گذشته در عرصه آموزش و پرورش حضور مستمر و وسیعی داشته باشند و همکاری بیشتری را با مدرسه برای اعتلای تعلیم و تربیت فرزندان خود انجام دهند.

وی گفت: ضمن قدردانی از تلاش‌های فرهنگیان در عرصه تعلیم و تربیت اعلام می‌کنم که طرح رتبه‌بندی معلمان در سال جاری در دولت نهایی و برای تصویب به مجلس ارائه خواهد شد. همچنین از آموزش و پرورش در راستای تحقق درخواست‌های مقام معظم رهبری به منظور تحول در آموزش و پرورش و اجرای 40 راهکار سند تحول بنیادین در سال تحصیلی جدید و توجه به درخواست‌های رئیس جمهور برای اجرای زنگ گفت‌وگو، انشاء و کتابخوانی قدردانی می‌کنم.

نظرات
از درج هر گونه نظر تبلیغاتی بپرهیزید.چون نظرات دارای تبلیغ سایت نه تنها تایید نمیشوند .بلکه به عنوان اسپمر به ساماندهی معرفی خواهند شد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.